Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Tur Genel Tanımı

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Kıtalararası bu şehir Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayarak, kozmopolit yapısıyla tüm dünyanın dikkatini çeker. İstanbul’un arka sokaklarında gezerken kendinizi geçmişte yolculuk yaparken bulabilirsiniz. Eğlence hayatının kalbi konumundaki Taksim’de sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenerek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Modern mimari, Bizans dönemi mimarisi ve Osmanlı mimarisini bir arada görebileceğiniz bu kentte, her an tarihle yüz yüze geleceksiniz. 

Neler Yapılır?
Beyoğlu çikolatanızı alıp İstiklal Caddesi’nde gezintiye çıktığınızda çok sayıda mağaza, kafe, bar ve restoran görebilirsiniz. Dünya mutfağının yanı sıra geleneksel Türk Mutfağı’nın leziz yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bu kentte, her şey son derece hızlı, şeffaf ve güzel. 
Beyoğlu’nda ki gezinizi tamamladığınızda Dolmabahçe’ye inme vakti gelir. Dolmabahçe Sarayı Avrupa’da bulunan anıtsal saraylar göz önüne alınarak inşa edilmiştir. Beyaz rengin hakim olduğu bu saray Fransız Baroku, Alman Rokokosu, İngiliz Neo Klasizmi, İtalyan Rönesansı’ndan etkilenilerek görkemli yapısına kavuşmuştur.

Rotanızı Sultanahmet’e kaydırdığınızda eskiden “Hipodrom” adı verilen bu yerdeki Ayasofya, Sultanahmet Cami, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yapıları görebilirsiniz. Çok sayıda tarihi yapıyı barındırdığı için buraya Tarihi Yarımada dendiğini de bir köşeye not edebilirsiniz. Ayasofya Müzesi bazilika planlı bir patrik katedrali iken Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. Günümüzde ise müze olarak halka açılmıştır. Dünyanın en eski katedrali olan Ayasofya, İstanbul’a gelenlerin mutlaka görmesi gereken bir mimari harikasıdır.

Avrupa Yakası’ndaki yolculuğunuza son verip Anadolu Yakası’na geçmenin vakti geldi. Çamlıca Tepesi’ne çıkıp İstanbul’un panoramik manzarasını izlerken bu çarpıcı güzellikten çok etkileneceksiniz. Yedi tepeli bu şehirde geçirdiğiniz her anın belleğinizde iz bırakacağına emin olabilirsiniz. Kuzguncuk ve Çengelköy sahili arasında yer alan Beylerbeyi de görülmesi gereken yerler arasında. Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Hamamı ve Beylerbeyi Camii bu semtte yer alır. Bahçesi hayvan heykelleriyle süslü Beylerbeyi Sarayı, deniz manzarası ve mimari özellikleriyle herkesi büyülüyor.

Tur Hakkında

Bu tura katılırken mevsime uygun olarak yanınızda şemsiye, hırka ve rahat bir ayakkabı almanızı öneririz. Tarihle iç içe olacağınız bu yolculukta anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi de yanınıza alabilirsiniz. Tarihi, doğal güzellikleri ve eğlence hayatıyla İstanbul’un nabzını tutabilirsiniz.

Tur Güzergâhı: Sultanahmet, Taksim, Dolmabahçe, Beylerbeyi, Çamlıca 

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.