Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Hareket ardından ortalama 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Eskişehir'e varış. Eskişehirde ilk gezi noktamız hala Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullandığı ve eski dönemlerden kalma savaç uçaklarını görüyoruz. Daha sonra 1961 yılında yapılmış olan Türkiye'nin ilk ve tek yerli otomobili olan devrim arabasını ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Eskişehir'in en yüksek noktası olan Şelalae Park'ta Eskişehir manzarası eşliğinde öğle yemeğimiz alıyoruz. Yemek ardından gazete ve televizyonlara konu olan ünlü yapay plajı olan Kent parkı gezip göl kenarında kahvelerimizi yudumluyoruz.Kahvelerimizi yudumladıktan sonra Yılmaz Büyükerşen imzalı Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra 
akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz

» 2.GÜN ODUNPAZARI - PORSUK ÇAYI - SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sazovoa Bilim parkının içerisindeki korsan gemisi ve Kremlin Sarayını panaromik olarak görerek  gezisi ile programımıza başlıyoruz. Sazova Bilim ve Kültür Parkı gezisi sonrası 19.yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden Odunpazarı'na geliş. Eskişehir Odunpazarı nda 16.yüzyıl mimarisi olan Kurşunlu Külliyesini ziyaret edip , sonra Eskişehir'in simgesi haline gelmiş Lüle Taşı Müzesi'ni gezme imkanı. Lüle taşı, gümüş işlemeciliği geleneksel ve yöresel el sanatlarının üretildiği Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda verilecek serbest zaman sonrasında Koca Müftü Sokak, Arif Bey Sokağı gezilerini takiben öğle yemeği almak üzere restauranta varış. Yemek sonrası   Venedik kanallarını anımsatan Porsuk Çayı'nda yapılacak keyifli tekne turu  sonrasında çarşıda serbest zaman. Serbest zaman sonrası İstanbul'a hareket ederek bir başka KUMRU Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşma ve siz değerli misafirlerimizden ayrılış.

Tur Genel Tanımı

Porsuk Çayı’nın kıyısında çayınızı yudumlarken bu eşsiz manzaraya hayran kalırsınız. Odun Pazarı’ndaki eski evleri gezerken nostalji rüzgarlarını hissedersiniz. Doğal güzellikleri ve genç nüfusuyla Eskişehir dinamizmi yansıtır. Burada kendinizi olduğunuzdan çok daha genç hissetmeniz mümkün. Şahin Tepesi’nden panoramik Eskişehir manzarasını izlediğinizde esen rüzgarla içinizde bir heyecan oluşur. Şelale Park’ta doğayla iç içe hoş vakitler sizi bekler.

Neler Yapılır

Sazova Bilim ve Kültür Parkı gezilmeye değer yerlerdendir. Havacılık Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi müze gezmeyi sevenlerin uğrak noktasıdır. Yeni Opera Binası’nın da tamamlanmasıyla şehrin silueti canlandı. Bu şehirde her şey son derece kolay ve rahat. Ulaşım imkanları, konaklama, gezi rotası belirleme gibi konularda hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Şehrin içerisinden geçen Porsuk Çayı’nda hoş bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu gezintide kulağınıza hoş tınılar takılır, doğal güzelliğin konforla buluştuğunu düşünürsünüz. Porsuk Çayı’nın etrafındaki hoş kafelerden birine oturarak sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz.
Şehrin ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı içerisinde tarihi külliyeler ve evler görmek mümkündür. Bunlardan bazıları; Atatürk Müzesi, Kurşunlu Külliyesi, Yeşilefendi Osmanlı Evi Müzesi’dir. Odunpazarı’nın evleri Osmanlı zamanından kalmadır. Bu evlerde Safranbolu evlerinin özellikleri hissedilir. Eskişehir’i gezerken tarihi yapıların çokluğu sizi oldukça şaşırtacak. Met helvası, çiğ böreği, lüle taşının yanında Eskişehir dendiğinde akla gelen şeylerden biri de heykellerdir. Burada çok sayıda heykelle karşılaşmak mümkün. Bu heykeller şehrin çeşitli yerlerinde size eşlik eder. Neredeyse her sokak başında bir heykel görmek mümkündür. Sanatla iç içe bu şehirde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Akşam olduğunda şehrin ışıkları loşlaşır ve Barlar Sokağın’da eğlence sabaha kadar sürer.

Tur Hakkında

Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonunda Eskişehir’e varılır. Tur için yanınıza spor ayakkabınızı ve yağmurluğunuzu alabilirsiniz. Bölgenin iklimi Karasal iklimdir. Bu sebeple kışlık hırka benzeri kıyafetleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Türkiye’nin Venedik’i sayılan Eskişehir’de keyifli bir tur sizleri bekliyor. 

Tur Güzergâhı: Eskişehir, Odunpazarı, Kütahya

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.