Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Dubrovnik hakkında; 

Dubrovnik’e girdiğinizde kendinizi Ortaçağ Avrupa’sında geçen bir filmde gibi hissedeceksiniz.  Duvarlar içine kurulmuş bu güzel kentin Eski şehir bölgesi denize yakınlığı, muhteşem doğası ve tarihi yapıları ile sizi kendine hayran bırakacak özelliktedir. Herkesin ömründe bir kez Dubrovnik turlarına katılması gerekir.

Surlar içine kurulmuş hiç bozulmamış bir şehir karşılayacak. Pile, Ploce, Peskarija ve Ponta kapılarından sur içine girebilirsiniz. Hangi kapıdan girerseniz girin dar ve samimi sokakları, çeşmeleri, kuleleri, manastırları, sarayları ile nostaljik bir şehir karşılayacak sizleri.

Nostaljiyi seven çiftler için de Dubrovnik turları harika şekilde balayı turlarına dönüşebilir.

Şehrin en ünlü caddesi Stradun Caddesi ile şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Şehirde gerçekleşecek pek çok kutlama ve tören bu caddede yapılmaktadır. Bu caddeyi ağır ağır tadına vararak arşınlamanızı tavsiye ederiz.

Stradun Caddesi’nin sonunda Dubrovnik Eski Şehir Meydanı sizi karşılayacaktır. Meydandaki Orlando Sütunu hemen dikkatinizi çekecektir. Şehrin en önemli sembollerinden olan bu sütun festivallerin de açılış ve kapanış sembolü olarak kullanılmaktadır.

Meydanda mimari yapısı ile dikkatinizi çekecek Onofrio Çeşmesi şehirde ilk su tesisatını kuran Onofrio della Cava anısına inşa edilmiş olup sıcak yaz günlerinde bu çeşmeden su içmek için epey sıra bekleyebilirsiniz.

Balkan turları kapsamında gezilecek yerleri bir hayli keyif veren Dubrovnik şehrinde bir diğer durağınız Fransisken Manastırı olmalıdır. Gotik mimari yapısıyla sizi etkileyecek olan bu manastırın içinde bir müze ve kütüphane karşınıza çıkacaktır. Ayrıca bölgenin en eski eczanesi de bu manastırın içinde bulunmaktadır.

Şehirde görmeniz gereken bir diğer yapı da Dubrovnik Şehir Çan Kulesi’dir. Kulenin üstünde Maro ve Baro adı verilen heykeller saat başı çıkarlar. Bu gösteriyi görmelisiniz.

Dubrovnik’te gezilecek yerler listesine mutlaka almanız gereken bir diğer önemli mekân ise Rektör Sarayı’dır.  Dubrovnik’in en eski yapılarından olan bu saray şu an müze olarak hizmet vermektedir.

Dubrovnik’te kesin kes yapmanız gereken bir şey de teleferik turu olmalı. Şehrin üstten tüm ihtişamıyla, surların muhteşem görüntüsü ile izlemeli ve fotoğraflamalısınız.

Dubrovnik tekne turları ile de keyfi çıkarılacak bir şehirdir. Tekne turları ile Dalmaçya Kıyıları’ndaki adaları gezme şansını kesinlikle yakalamalısınız.

Balkanların en güzel şehirlerinden Dubrovnik’in nostaljik Ortaçağ havasını yaşamak samimi sokaklarının tadını çıkarmak istiyorsanız erken rezervasyon kampanyasından faydalanmalı ve hemen Dubrovnik turlarına çıkmalısınız. Keyifli tatiller dileriz.

 

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.