Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Küba turu hakkında; 

Kendine Özgü Bir Ülke: Küba
Bütün güzelliklerine rağmen yönetim sistemi nedeni ile kendi kabuğuna çekilmiş bir ülke olan Küba, tüm dünyayı saran müziği ve ünlü salsa dansı ile gezginlere özel bir macera deneyim sunuyor. Çoğu kişi için bir tutku halini alan Küba, hayallerin ülkesi olarak adlandırılmayı sonuna kadar hak eden bir ada ülkesidir. Karayiplerde yer alan ülkenin kuzeyinde Birleşik Devletler, batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, ve güneydoğusunda ise Haiti ve Dominik Cumhuriyeti yer almaktadır. Küba 11 milyonu aşkın insanın yaşadığı ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Ülkenin en büyük şehri ve başkenti Havana’dır. Santiago de Cuba ise ikinci en büyük şehridir. Ülkenin resmi dili İspanyolca’dır ve para birimi olarak Küba Pezosu kullanılır. Sadece turistler tarafından kullanılan ve fiyatlarını devletin belirlediği para birimi ise CUC’dur. 

 

Küba’nın ve Karayipler’in en büyük şehri olan Havana, ülkenin turizm kenti olarak lanse ediliyor. Havana’nın en renkli meydanı ise şüphesiz ki Katedral Meydanı. Adeta bir karnavalı andıran bu kusursuz meydanda Küba müziği dinleyerek kokteylinizi yudumlayabilirsiniz. Unutmayın ki Dünyanın en kendine özgü kokteylleri Küba’da yapılıyor! Ayrıca tüm Havana halkının buluşma noktası olan Dev Dondurma Parkı Capellia’yı ve cadde meydanlarına kurulan sebze – meyve pazarlarını gezmenizi öneriyoruz. Uzun ve romantik yürüyüşler için Molocona ve UNESCO tarafınan koruma altına alınmış Eski Havana Bölgesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Elbette görkemli Küba devrimini anlatan Devrim Müzesi’ni de gezmeyi atlamayın. Son olarak ufak bir hatırlatma: Havana’ya kadar gelmişken kendinize ve sevdiklerinize puro ve birçok hediyelik eşyanın üzerinde rastlayacağınız Che Guevera figürlerinden almadan dönmeyin!
 

Devrim sürecinde önemli bir yeri olan Santa Clara’da gerçek Küba ruhunu tanıyabilirsiniz. Burada Che Guevera’nın anıt mezarını ve Santa Clara meydanında halka bedava konser veren Villa Clara Senfoni Orkestrasını ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Küba mutfağı genel olarak Karayiplerden İspanyollara, Afrikalılardan Colomb öncesi yerlilere kadar birçok kültürün etkisinde ve bu nedenle çok çeşitli yemeklere sahipler. Burada genel olarak her şeyin ızgarası yapılıyor. Ayrıca siyah fasulye de en çok kullanılan yiyecek konumunda. Bir ada ülkesi olması nedeni ile Küba’da birçok farklı deniz ürününü tadabilirsiniz. Özellikle karideslerin çok lezzetli olduğunu söyleyebiliriz. Kızarmış et, jambon, peynir ve turşu ile yapılan meşhur Küba sandviçlerini de mutlaka denemelisiniz. İçecek olarak da rom ve kahve deneyebilirsiniz. 
Küba’ya kadar gitmişken Vinales Vadisi’ni gezmeden olmaz. Burada usta elleri ile puro saran insanları, egzotik tütün tarlalarını ve puro fabrikalarını gezebilirsiniz. 

Küba’nın hareketli bir gece yaşantısı var. Tıpkı gündüzleri gibi geceleri de sokaklarda salsa ve canlı müzik yapan kişilere rastlayabilirsiniz. 
Küba turuna katılmak isteyen gezginlerin yanlarında mutlaka çocuklar için kurşun kalem, kağıt, sabun, şampuan ve kadınlar için ruj gibi hediyelikler bulundurmalarını öneriyoruz. Zira Küba’da bunlara rastlamak birer nimet...
Yoksul ama bir o kadar da mutlu insanların ülkesi olan Küba’da yaşanacak unutulmaz bir tatil için sizi Kumru Tur’a davet ediyoruz!

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.