Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Şimdi Orta Avrupa Turları, KumruTur güvencesiyle çok daha uygun fiyatlarla. Yapmanız gereken tek şey 444 34 97 yada 0 212 238 48 88 nolu telefonu arayarak müşteri temsilcilerimizden turlarımız hakkında detaylı bilgi almak. Orta Avrupa uçak bileti satın almak için yada Orta Avrupa' da otel rezervasyonu yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hemen arayın ayrıcalıklardan yararlanın.
 

Orta Avrupa Hakkında; 

Gözünüzü kapatın ve tarihin kokusunu içinize çekerek Orta Çağ’a bir yolculuk yapın...
Ayak basılan her noktasında geçmişin bir izine rastlanan Orta Avrupa, Orta Çağ’dan gelen tarihi ve sanatsal havasıyla büyüler ziyaretçilerini.
Gece yanan oymalı sokak lambaları eşlik eder Prag’ın taş köprüleri üzerinde Kafka gibi hissederken. Taşlar üzerinde mücadelenin, terin ve vatanseverliğin izleri görülür Budapeşte Kalesi’ne çıkınca. Yeteneğin, aşkın ve bunların birleşiminden doğan tarihin en seçkin sanat eserlerinin büyüsü sarar Viyana sokaklarında. İnsanın andan, tarihten ve kendinden uzaklaşıp bambaşka birisi olarak geçmişin sayfalarında yolculuk ettiği yerdir Orta Avrupa.
Yaşadığı yerde gördüğü çağdaş ve sıkıcı binaların, büyük metropol şehir yapılanmasının, alışveriş merkezlerinin ve mağazaların yenilerini ve belki biraz daha büyüklerini görmek yerine yeni keşifler yapmak, yabancı bir kültürün varoluşuna tanıklık etmek ve benliğini koruyan yapılarıyla tarihi yaşamak isteyenler için ideal bir yolculuk rotası Orta Avrupa.

Neler Yapılır?
Prag, Budapeşte ve Viyana’nın dâhil olduğu bölgede birbirine hem çok benzeyen hem de hiç benzemeyen kültürler gözlemlenebilir.
Prag’da büyük meydanla başlayan gezi, tarihi taş köprülerle ve sonrasında Kafka Müzesiyle devam edebilir. Budapeşte Kalesi’nde tarihi toplar ve savaş aletleri incelenerek kalenin tepesinden ışıklarla bezenmiş muhteşem Budapeşte manzarası izlenebilir. Viyana’da Hofburg Sarayı ziyaret edilerek Avusturya tarihinde büyük bir yer etmiş Habsburg Hanedanlığı’nın bıraktığı miraslar incelenebilir.
Köprülerin üzerinde bulunan ve her biri adeta birer başyapıt olan heykeller incelendikten sonra Prag’ın müthiş ucuzluğuyla tanışarak soluk alınıp yemek yenebilir. Peşte’deki güzel barlardan birine oturup geleneksel Macaristan içkileri yudumlanabilir. Viyana sokaklarındaki seyyar satıcıların lezzetli sandviçlerinden alınarak sokak sanatçılarının eşsiz tınıları eşliğinde açlık bastırılabilir.
Prag’da Kafka Müzesi, John Lennon Duvarı, TV kulesi ve Charles Köprüsü; Budapeşte’de tarihi opera binası, Bazilika, Kahramanlar Medyanı, parlemento, ve Zincirli Köprü; Viyana’da ise Sanat Tarihi Müzesi, Belvedere Sarayı, İmparatorluk Hazinesi, ve Büyük Müzik Evi görülebilir.
Bratislava’da Old Town bölgesine giderek Hlavne Namesti Caddesi'nde turlayabilirsiniz. Araç trafiğine kapalı olan bu caddede şirin İrlanda barlarına girerek yerel içkileri tatmanızı tavsiye ediyoruz.
Tarih, kültür ve birçok hikâye; Orta Avrupa’da görülebilir.

Tur Hakkında
Tura katılmak için Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Yaklaşık 3 saat süren bir uçak yolculuğunun sonunda tur başlangıç noktasına varılır. Yazları sıcak ve ılıman, kışları kuvvetli soğuk ve yağışlı olan bu bölgeye yapılacak kış turlarında yanınıza kalın kıyafetler ve suya dayanıklı ayakkabılar almanızı tavsiye ederiz. Metro ve otobüs gibi ulaşım araçlarıyla otelinize ulaşabileceğiniz bu ülkelerde geçerli para birimleri Forint (Budapeşte), Koruna (Prag) ve Euro (Viyana)’dur.

 

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.