Launch demo modal

444 34 97

7 / 24 Çağrı Merkezi

Şimdi GAP Turları, KumruTur güvencesiyle çok daha uygun fiyatlarla. Yapmanız gereken tek şey 444 34 97 yada 0 212 238 48 88 nolu telefonu arayarak müşteri temsilcilerimizden turlarımız hakkında detaylı bilgi almak. GAP uçak bileti satın almak için yada GAP' da otel rezervasyonu yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hemen arayın ayrıcalıklardan yararlanın.

Güneydoğu Anadolu Hakkında; 

Yöresel lezzetleri, taş evleri, konakları ve hareketli şehirleri, cana yakın insanları , hoşgörünün merkezi olma özelliği ile adeta bir kültür mozaiği Güney Doğu Anadolu. Bereketli nehirler üzerine kurulu taş köprüleri, farklı inançlara ait mabedleri ve onların bir arada yaşama uyumunu görerek bölgenin değişik mimarisinden izler taşıyan şehirleri, köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Tüm dinlerden öğeler taşıyan doğayla iç içe şehirleri ile Güney Doğu Anadolu görülmeye değer bir bölge. Mezopotamya medeniyetlerin beşiğinde Fırat ve Dicle'nin aşklarının yarattığı bereket sizleri büyüleyecek. Büyülü ve mistik bir yolculuğa hazır mısınız?

Neler Yapılır?

Adana’da tarihi yerleri gezip panoramik şehir turuna katıldıktan sonra Antakya’ya geçilir. Pek çok dini, dili ve kültürü içinde bulunduran barış kenti Antakya’da Asi nehrinin ikiye ayırdığı bereketli toprakları gezip tarihi mekanları ziyaret edebilirsiniz. Antakya da dahil Güney Doğu Anadolu’nun her yerinde lezzetli yemeklerin tadına bakmayı unutmayın. Gaziantep' de dünyanın en büyük mozaik müzelerinden bir tanesi olan meşhur Zeugma Müzesini ziyaret edip iki bin yıllık mozaikleri görmelisiniz. Ayrıca Gaziantep' de Bakırcılar çarşısı, almacı pazarı gibi alışveriş noktalarını gezerken Tahmis Kahvesinde yorgunluğunuzu bir menengiç kahvesiyle atabilirsiniz.Tek tanrılı dinlerin kurucusu kabul edilen Hz İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağarayı ve Tevratta adı Harranu olarak geçen Harran yerleşimini Urfa sınırlarında görebilir, Urfa’ nın olmazsa olmaz kültürel öğesi olan sıra gecelerinde halaylar eşliğinde çiğ köftenin yoğruluşuna tanıklık edebilirsiniz. Dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen ve bilim dünyasındaki tüm dengeleri alt üst eden Göbeklitepe' de görebileceğiniz yerler arasındadır. Adıyaman’da Cendere Köprüsünü ve Nemrut dağındaki akıl almaz heykellerin bulunduğu dini tapınak alanını gezebilir gün batımında şaraplarınızı yudumlayabilirsiniz. Atatürk Barajı gibi GAP projesinin altın bileziği sayılan projeyi de bu turda yakından görebilir ve bölgeye sağladığı faydaları rehberlerimizden dinleyebilirsiniz. Son dönemlerde gündemde olan Ilısu Barajının yapılacağı Dicle havzasında muhteşem görsel ve tarihsel yapısıyla Hasankeyf sular altında kalmadan hatıra fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Güneydoğu Bölgesinin en büyük manastırı Mor Gabriel, bu bölgede ziyaret edebileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Mardin ara sokaklarında şehrin büyüsüne kapılıp kaybolmak inanın sizleri mutlu edecektir. Midyat’ ta binlerce yıldır Süryani ustalar tarafından geliştirilmiş gümüş işleme tekniği olan Telkarilerin bir çok çeşidini bulabilir ve satın alabilirsiniz. Çin seddinin ardından dünyanın en uzun ikinci sur duvarlarına sahip Diyarbakır’da şehri gezip Hasanpaşa hanında dizilere konu olmuş Diyarbakır kahvaltısını tadmayı unutmayın.

Tur Hakkında

Turlarınızı tercihe göre uçakla ya da otobüs ile gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs yolculuğu yaklaşık olarak 14 saat sürmektedir. Yazlar oldukça sıcak, kışlar ise çetin geçmektedir. Bahar mevsimi Gap Turları için oldukça elverişli bir mevsimdir. Yanınıza mutlaka yürüyüş ayakkabılarınızı almayı unutmayın.

Tur Güzergâhı: Adana, Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Harran, Adıyaman, Mardin, Midyat, Diyarbakır

 • Anasayfa
 • Uçak Bileti
 • Yurtiçi Oteller
 • Yurtdışı Oteller
 • Kıbrıs Otelleri
 • Yurtiçi Turlar
 • Yurtdışı Turları
 • İletişim
 • En Uygun
  Fiyatlar
  Kumrutur'dan yapacağınız işlemler en düşük fiyat garantisi altındadır. Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti, Otel ve Tur paketlerinde en uygun fiyatlar için bize ulaşın.
 • %100 Güvenli
  Alışveriş
  İnternet sitemiz ve telefonla yapacağınız işlemler SSL ve 3D şifre işlemi iler gerçekleşmekte ve sizlere %100 güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.
 • En iyi
  Tesisler
  Uçak Bileti, Oteller, Turlar ve tatil konusunda en zengin seçeneklerine sahip olan Kumrutur.com; misafirlerine Türkiye'de ve dünyada 250 bini aşkın otel seçeneği sunmaktadır.